خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

وزیر اموزش وپرورش(رتبه بندی معلمان)

   
  رتبه‌بندی اجرای عدالت اداری در بین معلمان است
  به گزارش اداره اطلاع رساني و روابط عمومي آموزش و پرورش شهر تهرا ن، علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در جمع اعضای شورای معاونین حوزه ستادی و ادارات آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق استان گیلان اظهار داشت: اجرای سند تحول، یک تکلیف جدی است و به خصوص در ادامه سال جاری و برنامه ششم توسعه باید بدانیم که سند تحول مبنای تدوین برنامه ششم است.

  وی با بیان اینکه شاخص‌های رتبه‌بندی معلمان متناسب با وظیفه معلمی و مهارت‌های حرفه‌ای آنان تعیین می‌شود، گفت: رتبه‌بندی حق معلمان است؛ معلمی که بیشتر تلاش می‌کند، رتبه بالاتری می گیرد و رتبه بالاتر، حقوق بالاتر را می‌طلبد لذا این مسئله در واقع اجرای عدالت اداری در بین معلمان است.

  * اجرای پایه ششم بدون وجود 48 هزار نیروی انسانی

  فانی با بیان اینکه راهبرد دولت یازدهم، ارتقای کیفیت آموزش و پرورش است، ادامه داد: با توجه به کاهش جمعیت دانش‌آموزی به 13 میلیون نفر باید از امکانات، اعتبارات و تجهیزات در راستای ارتقای کیفیت استفاده شود.

   وی با تأکید بر اینکه اجرای سند تحول یک تکلیف جدی در آموزش و پرورش است، افزود: یکی از اقدامات خوب سال 93، تدوین نقشه راه سند تحول است که به زودی در اختیار استان‌ها قرار می‌گیرد.

  وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اجرای پایه ششم بدون وجود 48 هزار نیروی انسانی لازم برای اجرا، خاطرنشان کرد: تا پیش از زمانی که نیاز فراهم نشود، نباید وارد اجرای یک فعالیت شد و نقشه راه، پیش نیازهای اجرای سند تحول را نشان می‌دهد.

  وی افزود: پنج سیاست ساماندهی نیروی انسانی، توسعه مشارکت مردمی، تمرکز زدایی، تقویت و ارتقای مدیریت آموزشگاهی و عملیاتی کردن بودجه را در مدیریت آموزش و پرورش اعلام کردیم که اجرای آن برکات بسیاری داشت.

  * از محل ساماندهی بیش از یک هزار میلیارد تومان صرفه‌جویی کردیم

   فانی متذکر شد: پارسال در بخش ساماندهی نیروی انسانی، دستاورد بالایی داشتیم و از محل ساماندهی بیش از یک هزار میلیارد تومان صرفه جویی کردیم که اگر این مهم انجام نمی‌شد، اول مهر با مشکلات جدی مواجه می‌شدیم.

  وی استفاده از مشارکت مردمی دانش‌آموزان، معلمان، اولیای دانش‌آموزان و شورای معلمان را بسیار ضروری خواند.

   فانی با اشاره به وجود 105 هزار مدرسه در کشور گفت: روش‌های مدیریتی ما مثل زمانی است که تنها 20 مدرسه در کشور وجود داشت و این، باید تغییر کند.

   وی تأکید کرد: استفاده از توان مردم در اداره مدرسه، ضرورتی اجتناب ناپذیر است و باید تمرکززدایی را جدی بگیریم چرا که تمرکز، موجب از بین رفتن خلاقیت و نوآوری می‌شود.

   وزیر آموزش و پرورش با اشاره به وجود یک میلیون فرهنگی در کشور تأکید کرد که باید از توان و خلاقیت این افراد به صورت صحیح و اصولی استفاده شود.

   فانی همچنین تقویت و ارتقای مدیریت آموزشگاهی و عملیاتی کردن بودجه بر اساس تصمیم خود استان‌ها را الزامی خواند


  این مطلب تا کنون 9 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : اجرای ,آموزش ,پرورش ,معلمان ,هزار ,وجود ,ارتقای مدیریت ,نیروی انسانی، ,ساماندهی نیروی ,مدیریت آموزشگاهی ,عملیاتی بودجه ,هزار میلیارد تومان ,ارتقای مدیریت آموزشگاهی ,ساماندهی نیروی انسانی، ,هزار نیروی انسانی ,
  وزیر اموزش وپرورش(رتبه بندی معلمان)

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر